top of page

Párová terapie

 

Párovou terapii a poradenství nabízíme manželům a partnerům, bez ohledu na sexuální orientaci, kteří se potýkají se vztahovými problémy, jako je obtížná komunikace, nedorozumění, hádky nebo naopak dlouhé periody mlčení, nevěra....

 

Může být prospěšná ve vztazích s nejasnými hranicemi vůči okolí - vůči původní rodině, přátelům, kolegům.... Též je možné párovou terapii využít u psychosomatických potížích či chronických somatických či psychických potížích jednoho z páru.

 

Párová terapie se snaží pomoci klientům ve vzájemné komunikaci, v nalezení společné dohody, může pomoci každému z páru, aby ve vztahu mohl realizovat sama sebe, aby vztah mohl být bezpečným prostorem pro vyjadřování svých potřeb a sdílení nejen reality, ale i přání, tužeb a fantazií obou zúčastněných. Zkrátka, aby si oba partneři mohli vztah lépe užít.

 

Cílem párové terapie není hledat viníka, ale hledat souvislosti a porozumění tomu, co se to děje.

 

Výsledkem párové terapie může být překonání krize, obnova a posílení vztahu, také ale někdy důstojné ukončení vztahu a pokud jsou součástí vztahu i děti, pak oddělení rodičovských kompetencí od partnerství, aby po rozchodu mohli partneři zůstat fungujícími rodiči.

 

Párovou terapii poskytuje buď jeden terapeut nebo terapeutický pár, kde může být výhodou vyvážený mužsko-ženský úhel pohledu na problémy klientů.

 

V našem zařízení poskytují tyto služby v terapeutickém páru: Jana Peichlová s Michalem Horažďovským a individuálně Helena Franke

bottom of page